KONST / Litografier / Färglitografi 14488094
nr 1448 8094
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 296/500, daterad 87. Färglitografi, bildmått: 36x28, yttermått inklusive ram: 52x41 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 februari 2022
kl 19:11:10
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson